Partner: Muzeum "Brama Frydlandzka" w Kaliningradzie     

Premiera filmu holograficznego

czwartek, 18.09.2014 12:22

.

W niedzielę 7 września na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu odbył się Piknik Rodzinny. Impreza była związana z odsłoną nowej wystawy pt. „Elbląg reconditus” oraz premierowym pokazem projekcji holograficznej pt. „Historie ponad granicami”. Piknik oficjalnie rozpoczął swoim przemówieniem Prezydent Miasta Elbląg, Jerzy Wilk. Całą imprezę poprowadzili Mirosława Stankiewicz oraz Piotr Adamczyk.

Drugi dzień imprezy był związany ze 150-leciem istnienia Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. W tym dniu film holograficzny zobaczyli między innymi: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski, wiceminister Woj. Warmińsko – Mazurskiego Grażyna Kluge, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Nowak. Po konferencji goście mogli wysłuchać koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

W trakcie Pikniku Rodzinnego mogliśmy zobaczyć odsłonę tablicy pamiątkowej, która zawiera informacje o tym, że wszystkie działania związane z obiektem Podzamcza są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa – Polska – Rosja 2007 – 2013.

Wyświetlono również film holograficzny, na który wejściówki można było wygrać w różnych konkursach i zabawach, jak również znaleźć na wystawach.

Odsłonięta została wystawa pt. „Elbląg reconditus”

Pokazy walk z różnych epok oraz życie codzienne wikingów w wykonaniu elbląskich grup rekonstrukcyjnych.

Dla wszystkich gości, którzy uczestniczyli w pikniku zorganizowany został catering


Premiera filmu holograficznego

Otwarcie pikniku, catering

Premiera filmu holograficznego

Konferencja

Premiera filmu holograficznego

Odsłona tablicy oraz film

Premiera filmu holograficznego

Wystawa oraz rekonstrukcje