Partner: Muzeum "Brama Frydlandzka" w Kaliningradzie     

Otwarcie wystawy w Kaliningradzie

wtorek, 07.01.2014 19:41

19 grudnia 2013 г. w muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie odbyło się uroczyste otwarcie nowej stałej ekspozycji "Droga do Miasta"

19 grudnia 2013 г. w muzeum «Brama Frydlandzka» w Kaliningradzie się uroczyste otwarcie nowej stałej ekspozycji «Дорога в гороД». (Droga do Miasta)

To przedsięwzięcie jest jednym z etapów realizacji projektu międzynarodowego „Muzea ponad granicami” prowadzonego przez Muzeum Archeologiczno-Hastoryczne w Elblągu i muzeum «Brama Frydlandzka» w Kaliningradzie.

 

Nowa ekspozycja «Дорога в гороД» jest kontynuacja tematu «Miasto-forteca, Miasto-ogród. Wirtualny spacer ulicami Kenigsbergu», realizowanego w 2008 r. w ramach konkursu «Zmieniające się Muzeum w zmieniającym się świecie»

 

Stworzona przy użyciu środków artystycznych i multimedialnych oraz eksponatów końca XIX – pierwszej połowy ХХ w., ekspozycja «Дорога в гороД» pozwala zanurzyć się w życie codzienne Kenigsbergu oraz jego rozwiniętej infrastruktury.

Interaktywne gabloty wystawowe rozmieszczone na oryginalnym bruku drogi podjazdowej pod Bramą Frydlandzką zapraszają wszystkich chętnych na spacer  po starym mieście… Tu można wejść do Kina, napisać i podstęplować kartkę na Poczcie, zobaczyć zabawki, którymi bawiły się dzieci na początku przeszłego wieku, zajrzeć do domu mieszkalnego, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pracowni fotograficznej.

Nad oprawą artystyczną tematów ekspozycji prasowała artysta-plastyk Róża Tkaczenko – członkini Związku Malarzy Rosji.


Otwarcie wystawy w Kaliningradzie

19 grudnia 2013 г. w muzeum "Brama Frydlandzka" w Kaliningradzie odbyło się uroczyste otwarcie nowej stałej ekspozycji "Droga do Miasta"